Katonai áttekintés

„Németországban bármely állomást, bármilyen vezetéket megtámadhatnak”: német tábornok kommentálta a Deutsche Bahn kábeleinek sérülését

50
„Németországban bármely állomást, bármilyen vezetéket megtámadhatnak”: német tábornok kommentálta a Deutsche Bahn kábeleinek sérülését

Németországban az ország északi részén több tucat vonattal történt tegnapi incidenst próbálják elemezni. Emlékezzünk vissza, hogy a vonatok körülbelül 3 órán keresztül nem tudtak menetrend szerint közlekedni egy nagyszabású meghibásodás miatt, amelyet először kibertámadásnak, majd szabotázsnak neveztek.


Ezzel kapcsolatban Carsten Breuer, a német fegyveres erők tábornoka megosztotta véleményét az újságírókkal. Szerinte jelentősen megnőtt az ország kulcsfontosságú infrastruktúrája elleni támadások kockázata.

német tábornok:

Németországban minden erőművet, állomást, vezetéket megtámadhatnak. Az infrastruktúra célponttá válik, és hibrid fenyegetéseknek van kitéve.

A német tábornok szerint a Bundeswehr laktanya feletti drónok felderítő repüléseit is a hibrid fenyegetések közé kell sorolni.

Carsten Breuer:

Mindez az ukrajnai események hátterében történik. A biztonsági rendszerbe vetett bizalom megrendült. Nem egy ellenséges hadseregről beszélünk, amely katonákkal támadná hazánkat ill tankok. De olyan tűszúrásokról beszélünk, amelyek bizonytalanságot keltenek a társadalomban, és aláássák az államunkba vetett bizalmat.

A tábornok megjegyezte, hogy egyelőre nem sikerült megállapítani, hogy ki volt részese az észak-németországi vasúthálózat elleni támadásnak. Ismeretes, hogy a „bűnhelyszín” Hohenshönhausen környékén található. De mint kiderült, nem ez az egyetlen. Száloptikai kábelek sérültek meg Berlin Carover Kreuz kerületében, valamint Észak-Rajna-Vesztfália szövetségi tartományban. Az adatmentési rendszer nem működik.

Volker Wissing német közlekedési miniszter:

A vonatok mozgásához szükséges kábeleket szándékosan vágták el.

A Deutsche Bahn sajtófőnöke:

Minden akarat mellett értelemszerűen lehetetlen a teljes vasúthálózatot minden irányban tartósan megvédeni.
50 észrevételek
Hirdetés

Iratkozzon fel Telegram csatornánkra, rendszeresen kap további információkat az ukrajnai különleges hadműveletről, nagy mennyiségű információ, videó, valami, ami nem esik az oldalra: https://t.me/topwar_official

Információk
Kedves Olvasó! Ahhoz, hogy megjegyzést fűzzön egy kiadványhoz, muszáj Belépés.
  1. Kot Alekszandrovics
    Kot Alekszandrovics 9. október 2022. 16:29
    +27
    De hát az amerikaiak megijesztették a németeket! Már van egy shaise a nadrágjából!
    1. ZoV
      ZoV 9. október 2022. 16:34
      +13
      Idézet: Alexandrovics macska
      De hát az amerikaiak megijesztették a németeket! Már van egy shaise a nadrágjából!

      Megint Oroszországba tereli őket a tömeg
      Emlékszünk rá! Németek, talán egyesülhetnénk és körbejárhatnánk ezeket az angolszászokat és a világpolitikai zsidókat?
      Végül is megint mérgeznek minket és a többi hülye európait.
      Hé, orosz németek Németországban, miért ülsz ott és vársz..?
      Vagy érts egyet az angolszászokkal és...
      1. KASY
        KASY 9. október 2022. 16:45
        +23
        a teutonoknál mi több mint ezer éve keleti barbárok vagyunk, jobb nekik nyugatról balek lenni, mint függetlennek lenni, de hála a barbároknak, azt arassák le, amit elvetettek, ne adj Isten, harmadszor a német carlosok az orosz földek felé néznek... akkor már német a nép mint olyan elpusztul, bár jó értelemben a második világháború minden szörnyűségéhez a mi földjeinken, őseinknek minden joguk volt az összes nemchurát a gyökeréig vágni...
        1. ZoV
          ZoV 9. október 2022. 17:12
          +9
          Idézet Kasytól
          a teutonoknál mi több mint ezer éve keleti barbárok vagyunk, jobb nekik nyugatról balek lenni, mint függetlennek lenni, de hála a barbároknak, azt arassák le, amit elvetettek, ne adj Isten, harmadszor a német carlosok az orosz földek felé néznek... akkor már német a nép mint olyan elpusztul, bár jó értelemben a második világháború minden szörnyűségéhez a mi földjeinken, őseinknek minden joguk volt az összes nemchurát a gyökeréig vágni...

          Na, most itt meg fognak verni!
          És 100%-ban igazad van.
          De a legérdekesebb kérdés az, hogy ki állítja állandóan szembe Oroszországot a németekkel és eltávolítja a gesheftet?
          És ki akarja még egyszer felpörgetni ezt a sémát, hogy lefölözze a háború krémjét? Félek beszélni is róla, csak utalok..
          Minden újra összejön hi
          1. Shurik70
            Shurik70 9. október 2022. 19:10
            +3
            Kiderült, hogy nem hackerek, hanem szabotőrök tették ezt.
            Azt hiszem, pontosan azok, amelyek felrobbantották az Északi Áramlatot.
            És valószínűleg üres Stolichnaya vodkás üvegeket hagytak a tetthelyen. Nos, a Bashirov nevére szóló útlevél véletlenül elveszett, hogy a "hülye németek" biztosan megértsék, ki tette.
          2. tál
            tál 9. október 2022. 19:47
            +1
            Idézet a ZOV-tól
            De a legérdekesebb kérdés az, hogy ki állítja állandóan szembe Oroszországot a németekkel és eltávolítja a gesheftet?

            Ó, Oroszország csak a második világháború alatt harcolt keményen Németországgal. Az első világháborúban Németország számára ugyanaz a fő front volt a nyugati. A hétéves háborúban harcoltunk velük, de nem mondanám, hogy nehéz háború volt Oroszország számára.
            De egyetértek az üzenettel. Egyenlő feltételekkel egyesülnénk Németországgal. Kevesen tudtak ellenállni egy ilyen szövetségnek. Igen, sőt, a történelem során többször is megpróbáltuk ezt velük megtenni. De valahányszor közbelépett valami. Talán nem a sors?
          3. KASY
            KASY 10. október 2022. 07:45
            +1
            ezért az angolszászok egykor elfoglalták a fél bolygót, és most ők a domináns erő a földkerekségen - tudják, hogyan használják fel ellenfeleik régóta fennálló sérelmeit és ellentmondásait, akik egyesülve megkérdőjelezhetik hatalmukat a világban , az oszd meg és uralkodj elve működött és működni fog egész történelmünkben
    2. mítosz
      mítosz 9. október 2022. 16:36
      +9
      A tetteseket a partnerek között keressék. Ennyit kaptál abban a blokkban, amire szükséged van, ahol megfosztottak a függetlenségtől.
    3. Kovács 55
      Kovács 55 9. október 2022. 16:55
      -6
      Cat, meg merem kérdezni, de honnan tudod, hogy az amerikaiak elvágták a kábelt?
      Nos, vagy a nevükben?
      A gázvezetéknél pedig minden a részvételükre mutat, de bizonyíték nincs.
      Néhány feltételezés.
      Miért nem küld Oroszország szakembereket a szabotázs, vagyis a terrorcselekmény helyszíneire?
      Ha ez nem történik meg, akkor hamarosan (ha még nem) ugyanazok az amerikaiak dobnak oda egy cetlit maga Putyin parancsával.
      Aztán megint az oroszok, hogy bebizonyítsák, nem ők tették.
      Hiszen az egész világ ezután ismét Oroszországra fog mutogatni.
      1. Ulan.1812
        Ulan.1812 9. október 2022. 16:59
        +10
        A dánok és a svédek nem engedik be a szakértőinket. Ezt már kijelentették.
        Ne menj oda erőszakkal.
        1. Kovács 55
          Kovács 55 9. október 2022. 17:41
          0
          A robbanások helyszínei kizárólagos gazdasági övezetükben vannak, de nem a felségvizeiken.
          Ezért tulajdonképpen bármilyen hajó megjelenhet ott. Még a katonaság is.
          Bár a részleteket nem ismerem.
          A neten kell tájékozódnia.
      2. Kot Alekszandrovics
        Kot Alekszandrovics 9. október 2022. 17:12
        +4
        küldeném! De félek, hogy elküldenek! nevető
      3. TIR
        TIR 9. október 2022. 17:38
        +5
        Itt már szakértők nélkül is látszik, hogy kinek jók a németországi kudarcok. Nekünk biztosan nincs rá szükségünk. Csak egy erős Németországra van szükségünk. Mindez pedig elsősorban az Egyesült Államoknak és Nagy-Britanniának, majd Franciaországnak és Olaszországnak előnyös. Előbbi örülne, ha szegénységbe taszítaná az egész EU-t, utóbbi pedig Németországtól átvenné az EU vezetését
        1. Kovács 55
          Kovács 55 9. október 2022. 17:48
          0
          Igen, világos, hogy kinek van haszna.
          De képzeld el a helyzetet.
          Azt fogom állítani, hogy te személyesen borotváltál egy kocsi kolbászt a boltból.
          Bizonyítékok nélkül felelősségre vonhat engem a rágalmazásért.
          Kemény bizonyítékra van szükségünk , látod .
          És még mindig nem léteznek. Talán a titkosszolgálatok tudnak valamit, de hallgatnak.
          Ezért Kota tárgyi bizonyítékokról kérdezett.
          Lehet, hogy nincs igazam?
          Akkor magyarázd el, mit.
          1. TIR
            TIR 9. október 2022. 17:56
            +2
            Senki nem árulja el a nyilvánosságnak a terrortámadás részleteit és azt, hogy azt melyik különleges szolgálat követte el. Főleg, ha szövetségesről vagy kereskedelmi partnerről van szó. Így ha találnak is egy amerikai katona holttestét iratokkal és egy robbantási távirányítóval, akkor biztosan senki nem fog igazat mondani. Tehát nyilvánvalóan hiba megvárni, hogy kihirdetik az igazat. Tehát nem kell a bizonyítékra várni. Ezért maximum azt mondhatjuk, hogy kinek előnyös. Bizonyítékok nem
    4. BecmepH
      BecmepH 9. október 2022. 17:14
      0
      Idézet: Alexandrovics macska
      De hát az amerikaiak megijesztették a németeket! Már van egy shaise a nadrágjából!

      Tévedsz, megint Putyin a hibás
      1. Kot Alekszandrovics
        Kot Alekszandrovics 9. október 2022. 17:26
        +2
        Putyin a hibás stratégiai léptékben! De nem neki kell személyesen átfutnia az alagutakon, hogy megijesztsen mindenféle kicsinyes riffant! nevető
        1. NNikolaich
          NNikolaich 10. október 2022. 15:59
          -1
          In-in, ez azt jelenti, hogy a németek maguk vágták fel a kábeleiket))
  2. ZoV
    ZoV 9. október 2022. 16:29
    +10
    Fritz, már megint az oroszok ellen vetnek! Már megint nem veszed észre? Természetesen nincs Hitler, de megtalálják
  3. HAM
    HAM 9. október 2022. 16:31
    +3
    Igen, nincs védelem az amerikaiak ellen.... a betolakodók azt csinálnak, amit akarnak.
  4. tralflot1832
    tralflot1832 9. október 2022. 16:32
    +12
    A "májkolbászhoz" Németországban nem lehet eljutni, őrzik.Igen, a pokolba ezzel a kolbásszal, a kábelek is ehetőek.
    1. ZAV69
      ZAV69 9. október 2022. 16:54
      +5
      Idézet tőle: tralflot1832
      a kábelek is ehetők.
      Általában az egerek nagyon szeretik az optikai csákányokat harapni keresztben. A gyakorlatban bevált.
      1. tralflot1832
        tralflot1832 9. október 2022. 17:06
        +4
        A gőzös patkányt nem a ref osztályon ölték meg először, erre rágcsálta nekünk ilyen helyen a mágnesszelep vezérlőkábelét, kiköpte a javítást és kézi vezérlésnél elérte a „tűket”. ,
      2. Galleon
        Galleon 9. október 2022. 18:09
        -2
        Idézet: ZAV69
        Idézet tőle: tralflot1832
        a kábelek is ehetők.
        Általában az egerek nagyon szeretik az optikai csákányokat harapni keresztben. A gyakorlatban bevált.

        A kábelben a patkánynak a mérgező gélen keresztül kell eljutnia az optikához. Biztos vagy benne, hogy a rágcsálók képesek erre?
        1. Mínusz
          Mínusz 9. október 2022. 18:21
          0
          Mióta lettek mérgezőek a kábelekben lévő gélek és olajok????
          1. Galleon
            Galleon 10. október 2022. 06:39
            0
            Az optikát a nullába tettem, figyelmeztettek a gél toxicitására.
        2. A megjegyzés eltávolítva.
  5. építészmérnök
    építészmérnök 9. október 2022. 16:34
    +12
    Ők maguk hoztak arabok millióit, nézz hát közéjük.
    Ott az Ukrajnából érkező menekültek hűség híján bosszút állhatnak a "májkolbászon".
    1. Kot Alekszandrovics
      Kot Alekszandrovics 9. október 2022. 16:41
      +3
      Nem, az arabok szeretik a németeket (legalábbis azért, hogy az arabokat etesse) és különösen a németeket! szerelem
    2. ZoV
      ZoV 9. október 2022. 16:42
      -2
      Idézet: Építész
      Ők maguk hoztak arabok millióit, nézz hát közéjük.
      Ott az Ukrajnából érkező menekültek hűség híján bosszút állhatnak a "májkolbászon".

      Itt minden mélyebben történelmi .. Németország ismét háborúra készül Oroszországgal. Ők a legalkalmasabbak, végrehajtó dühös
      Először is teljes alapértelmezettre csökkentik, majd engedélyezik a támadófegyverek gyártását és segítenek nekik ..
      Aztán szokás szerint...

      Szóval csendben készülünk és árkokat ásunk..

  6. Armen Sologyan
    Armen Sologyan 9. október 2022. 16:46
    +5
    Nos, mint egy újonc esetében, ők maguk szerveznek provokációt, és Oroszországot hibáztatják. Nem egyszer megtörtént. Kibaszott nyugati demokrácia!
  7. Mauritius
    Mauritius 9. október 2022. 16:57
    +1
    Németországban minden erőművet, állomást, vezetéket megtámadhatnak. Az infrastruktúra célponttá válik, és hibrid fenyegetéseknek van kitéve.
    Ez nem tábornok, hanem bazári nő. Kudarc, és ő kacag, és ez a tengeri csővezetékek felrobbantása után történt.
    Emlékezzünk vissza, hogy a vonatok nagyszabású meghibásodás miatt körülbelül 3 órán keresztül nem tudtak menetrend szerint közlekedni,
    Óraszám, és az MGP-t egy évig javítani kell.
  8. tralmaster
    tralmaster 9. október 2022. 17:22
    +3
    Az angolszászok egyenesen megpróbálják rákényszeríteni a németeket, hogy harcoljanak velünk.
  9. KelWin
    KelWin 9. október 2022. 17:26
    +3
    Úgy tűnik, Fritzék még nem vették észre, hogy felnőttek vették fel őket - oké, vágja el a kábeleket, bár azt is tudni kell, hol és melyik, de így esett a foglalás - ez azt jelenti, hogy sikeres támadás történt a szerverek. Most arra kell gondolniuk, hogy mi következik, energetikai létesítmények, vegyipar vagy repülőtér...
  10. Luminman
    Luminman 9. október 2022. 17:47
    0
    Putyin személyesen vágta el a vezetékeket... Rákacsintás
  11. Öreg Doktor
    Öreg Doktor 9. október 2022. 17:50
    0
    A 19. században pedig nem voltak optikai kábelek. És még akkor is, amikor még nem volt telefon, vonatok gördültek át Európán és Amerikán. A világ leghosszabb vasútvonala, a Transzszibériai vasút pedig számítógépek nélkül működött. Minél egyszerűbb a rendszer, annál nehezebb megtörni.
  12. Denis812
    Denis812 9. október 2022. 18:03
    +1
    És mi érdekel minket?
    Valaki megsértette a vezetéket, valami velünk?
  13. rocket757
    rocket757 9. október 2022. 18:05
    +1
    Minden akarat mellett értelemszerűen lehetetlen a teljes vasúthálózatot minden irányban tartósan megvédeni.
    . Minden rendben...
    Aki úgy döntött, hogy kinyitja Pandora szelencéjét, és most minden irányba szétszóródhat, és bárhová behatolhat ...
    Ahogy ott a lengyel volt miniszter, EP-képviselő mondta... KÖSZÖNJÜK A HASZNOSÍTÓKAT!?? Vagy szemtelen, egy füge, egy banda öntözőkanna.
  14. Dmitrij Karabanov
    Dmitrij Karabanov 9. október 2022. 18:17
    -2
    Kétségtelenül - ez megint Petrov és Boshirov szemtelen!
    1. wandlitz
      wandlitz 9. október 2022. 18:52
      -1
      Az angolszászok azok, akik szövetségeseket hoznak létre, és megpróbálnak mindent az "azonos nevű testvérekre", Basirovra és Petrovra hárítani.
  15. Hitriy Zhuk
    Hitriy Zhuk 9. október 2022. 19:42
    +1
    A területen üvegszálas kábelek sérültek meg...

    @
    A vonatok mozgásához szükséges kábeleket szándékosan vágták el.


    Nos, hogy ne káromkodjunk itt?
    Megbízhatóság, stratégiai ipar, "megafejlett ország" (van egy kérdés az "alatt" előtaggal kapcsolatban nevető ), 21. század...
    A vonat pedig durván szólva internet nélkül (valószínűleg van valami sajátunk, de nem a lényeg) nem megy.
    És ezt ajánlották nekünk, hogy egyenlővé tegyük magunkat a peresztrojkával?
  16. mérnök74
    mérnök74 9. október 2022. 20:38
    +2
    Nem tudom, ki csinálta, de egy tipp egy ilyen tervre az Sp-1/2 után nagyon hasznos lenne!
    Mindenesetre mindig emlékeznie kell arra, hogy a technoszféra egyáltalán nem halhatatlan, de nagyon könnyen sebezhető. Rákacsintás
  17. Fizik13
    Fizik13 9. október 2022. 21:56
    +1
    A németeknek mostanában szerencséjük volt. Először a kanadaiak hiúsították meg a németek turbináival, majd felrobbantották a vegyesvállalatot - a németek gáz nélkül maradtak. A Volkswagen, a Basf és más nagyvállalatok úgy döntöttek, hogy a Yankees-hoz költöznek, most a vasút lerakódott, bár nem sokáig, de lesz még tetőfedő.
    A vasút elleni támadás egyébként nemcsak hacker volt, hanem szabotázs is.
  18. denk20
    denk20 10. október 2022. 00:00
    +1
    Ne utasítsd ki még tovább az UWB-t, és fogadd el még jobban az ukránokat. Az élet jobb lesz, az élet szórakoztatóbb lesz.
  19. FASTWOLF
    FASTWOLF 10. október 2022. 02:30
    +1
    A német urak a késeket rabszolgáik, Németország hátába teszik.
  20. Nitarius
    Nitarius 10. október 2022. 03:56
    +1
    Az Egyesült Államok azt mondta, hogy meg kell halni az érdekeikért .. tehát szükséges! és ez az! és az ügyfél továbbra is ellenáll)
  21. tervező
    tervező 10. október 2022. 09:50
    0
    Az angolszászok szétverik .., besöprik az európai üzletet az államokba. Ahogy valaki fogalmazott, az északi patakok feltörése után az Európa nevű olajos halak, az angolszászok már a vágódeszkán vannak...
    1. Visher
      Visher 10. október 2022. 17:04
      0
      Nos, ne vágd magad Borzsnak. Még csak nem is gabona és kukorica, még csak nem is olaj. A technológia, a felszerelés ma a legértékesebb, és hadd neveljék a németek a nagy számban érkező arabokat.
  22. bovi
    bovi 10. október 2022. 11:03
    0
    Először is itt az ideje, hogy nyilvánosan beszéljünk a terrorista korszakról. Korábban elemzők találták ki, és úgy dobálták fel, mint "egy lehetséges horrort, a közvetett/proxy háborúk lehetséges módszerét". De ennek ellenére akadtak rátermett és mérsékelten elvtelen szereplők, akik a közvéleményre, azon keresztül pedig a hatalom tetőtéri szomszédjaira nehezedő nyomás kezelésével akarják megtörni az ellenőrizhetetlen zuhanást. Miért hívja? Aztán a szemtelen emberek játszhatnak terrort, és a társadalomnak ki kell fejeznie álláspontját a terpilivé válás ellen. Ebben az esetben az EU-ról beszélek, és mindannyian megértjük, hogy ez mennyire "gyakorlatilag irreális". Ha az egót az Orosz Föderációból beszélik, akkor lehetőség van egy "alternatíva" kiépítésére a németek-francia-skótok számára ...
    A második valójában az, hogy „kinek haszna van”. Itt jut eszembe a kecskelábú öregasszony – Merkel – szava. Ezt mondta saját szomszédainak, akik a liberális politikusok mellett játszottak. A német pénz túl sok teret zárt be magának, hogy megvitassa saját függőségét stb. korlátozott manőver a jövőben. Nem látom okát, hogy a pénz miért ne alkalmazzon szakembereket egészségjavító vérengzésre, és egyszerre mindegyik hazafias logika szerint jár el.
  23. Alekszandr Tkacsenko
    Alekszandr Tkacsenko 10. október 2022. 13:25
    0
    Ha üvegházban él, gondolja át százszor - lehetséges-e köveket dobálni.
  24. Visher
    Visher 10. október 2022. 16:56
    0
    Az Orosz Föderáció és Németország közötti kereskedelmi forgalom 300 milliárd körül mozgott, főleg berendezések. A német irodákat kidobják az USA-ba, az amerikaiak feloldják a szankciókat és felnevelik ezeket a nagymamákat, de saját költségvetésükből. A gyárak pedig jók a kivándorlóknak és a külügyminisztériumnak. És ha a Németország és Kína közötti forgalmat is beleszámoljuk, akkor ez általában szép adat. Nyereséges kirabolni a németeket. Az ilyen nagymamáknál minden kábelt és csövet vékony palacsintává aprítanak.
    Ez természetesen káosz, de mikor állította meg ez az amerikaiakat? Irak, Afganisztán, Németország, Oroszország.
  25. A megjegyzés eltávolítva.